Semifreddo s pěnou z kaki

IMG_0500

Vánoce jsou už méně než za dva týdny (hurá, já je totiž miluji a nejvíce balení dárků) a já se s vámi podělím o semifreddo, což je vlastně zmrzlina. Můj syn Ondra si celý listopad pěstoval knír, aby vybral peníze pro nadaci, která bojuje proti rakovině, která se týká pouze mužů. Pro naší rodinu je to hodně citlivá a důležitá věc, jelikož je to 10 let, kdy Michal celý rok bojoval o život a vyhráli jsme všichni, já super manžela a kluci prima tátu. A našich známých syn taky obrůstal knírem a Ondrovi přispěl na jeho sbírku a tak když měl narozeniny, tak jsem mu udělala semifreddo s kaki. Doufám, že Matějovi chutnalo.

4 žloutky

0,5 l šlehašky

150 g cukru

pěna z kaki

4 kaki

120 g cukru

3 bílky

citronová šťáva z celého citronu

Semifredo uděláte tak, že ve vodní lázni ušlehejte žloutky s cukrem do objemu a pak zchlaďte. Ušlehejte šlehačku a zlehka do ní zašlehejte vychladlý žloutkový krém. Dejte do formy, překryjte potravinářskou folii a dejte zmrazit.

Před podáváním připravte pěnu. Omyté kaki spařte cca 4 minuty, zchlaďte  a oloupejte.Rozmixujte tyčovým mixérem. Ve vodní lázni ušlehejte bílky s cukrem, smíchejte s ovocným pyré a citronovou šťávou.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s