Grilovací piknik ve Stromovce LotusGrillem

obrázek

To je tak, když se do něčeho pustí Ondra s Janou. Jana Popečeníčko svolá food blogery a Ondra, který se stará o PR LotusGrillu a tak slovo dalo slovo  a 3.7. uspořádali za podpory nádherného počasí letní setkání  food blogerů ve Stromovce. Byl to piknik se vším všudy,  leželo se na dekách, každý v tašce dostal polštář a obracecí kleště na gril a hodnotící tabulku. Na co hodnotící tabulku? Vstupenkou pro blogery byla povinnost připravit nějakou grilovací specialitu a vítěz si odnesl Lotusgrill domů jako cenu. Jelikož jsem byla v časovém presu, volila jsem jednoduchost, ale musím říct, že v jednoduchosti je krása a vtip, jelikož jsem se umístila na  krásném 3. místě.  Připravila jsem pro kolegy grilovanou zeleninu. O recept se s vámi podělím, ale dělám ho od oka, ale má ráda je, že dresing na zeleninu musí být „přeňákovaný“ – to znamená trošku přesolený, překyselený a přeslazený – dohromady se zeleninou je to pak ono.

Zeleninu používám lilek (vypotím solí), cuketu, papriky, cibuli, stroužky česneku – vše nakrájím aby se to dobře grilovalo.

Dresing:

olivový olej

bílý balzamiko olej

vinný ocet

sůl

med

bílý pepř

vegeta

Všechny ingredience dejte do olivového oleje a vyšlehejte metličkou, dresingu si udělejte dost, a grilovanou zeleninu do dresingu ponořte a nechte macerovat. Je to výborná příloha k masu a vydrží v lednici.  je to dobrota i jako samostatné jídlo s balkánským sýrem.

Piknik se vydařil, grilovací speciality od kolegů byly vynikající a LotusGrill opravdu nekouřil :-). Domů jsem se jen valila. Ondrovi a Janě velké díky za skvělou organizaci a za to, že jsem mohla poznat báječné lidi.

IMG_1197 IMG_1198

One thought on “Grilovací piknik ve Stromovce LotusGrillem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s