Bageta

IMG_0065

Moje první bageta. Vždy mám takový slavnostní pocit, když se mi povede něco na první pohled tak obyčejného, jako je bageta, ale moc lidí si doma bagetu nepeče. Chystala jsem se na ní dlouho, ale dnes nastal den D. Ke kohoutu na víně patří čerstvá francouzská bageta.

2,5 lžičky sušeného droždí

375 ml vody

500 g bílé hladké pšeničné mouky

1,5 lžíčky soli

Droždí nasypte do mísy s 300 ml vody, nechte 5 minut. V druhé míse smíchejte mouku se solí. Udělejte důlek a přilijte droždí rozpuštěné ve vodě. Vařečkou pomalu dělejte vařila myška kašičku, až vznikne měkké těsto., Zakryjte utěrkou a nechte kynout 20 minut. Přimíchejte zbytek mouky a vody a vypracujte měkké, lepkavé těsto. Dejte těsto na vál a těsto 10 minut vypracujte (nebo použijte kuchyňský robot), s moukou šetřte. Těsto vložte do mísy, přikryjte utěrkou a nechte kynout 1,5 hodiny. Těsto přitlačte pěstí a znovu nechte kynout cca 30 minut. Pak těsto vyndejte, rozdělte na dvě části. Vytvarujte placku a pak tu placku srolujte a vypracujte 30 cm dlouhý váleček a nechte dokynout 30 – 50 minut. Do bagety udělejte šikmé zářezy (je k tomu zapotřebí opravdu ostrý nůž) a pečte v troubě 240°C 20 – 25 minut.

Kynutí je na dllouho, ale výsled stojí za to, mám takový slavnostní pocit 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Bageta

    • Dobrý den, s velkou částí pracuji rovnou a na přidání si nechám tak šálek mouky. Vlastně to dělám podle kvality těsta, aby se mi s ním hezky pracovalo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s