Drožďová pomazánka

IMG_0358Tak tento příspěvek je pouze pro strávníky s odvahou. U nás je to tak, že Michal tuto pomazánku jednou ročně vyžaduje. Začne to tím, že se v ledničce objeví 1 kg kostka droždí, ještě nějaký čas dělám, že jí tam nevidím, ale pak přijde den D. Nejvíc mě mrzí, že vám nemohu vyfotit ten příšerný „smrad“, který při přípravě pomazánky v jednu fázi se objeví. Výsledek je esence zdraví a není to tak špatný. Jak je známo, tak droždí má hodně vitamínu B, tak kdo máte afty, či jste unavení, jděte do toho!

1 kg droždí

3 šalotky

4 vejce

sůl, pepř

Na oleji s máslem orestujte šalotku až začne růžovět, pak přidejte celou kostku droždí. Droždí míchejte, celá hmota se rozpustí a vy míchejte a míchejte až se vyvaří všechna voda. Celá hmota zhoustne (trvá to dlouho), v tento okamžik přidejte vejce a zase míchejte, přidejte sůl a pepř a sundejte ze sporáku. pomazánka je hotová, výborně se k ní hodí chléb.

IMG_0356 IMG_0357

4 thoughts on “Drožďová pomazánka

  1. Proboha Štěpánko, opravdu kilo, tolik droždí jsem pohromadě naposledy viděla snad za raného mladí. Jak dlouho to jíte? Na toto opravdu musím sebrat odvahu. Drožďové knedlíčky do polévky, no prosím, ale tohle vypadá na hypervitaminózu:)

  2. Milá Jary, to taky není jen tak. Tak velkou kostku droždí koupíš pouze v pekárně a v Makru. Když jsem tu kostku zpracovala na pomazánku, tak si Michal vzpomněl, že vlastně ještě chtěl drožďové knedlíčky :-), ale odsunula jsem požadavek na až někdy :-).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s