Kuchařka z farmářských trhů

187670_big

Kuchařka z farmářských trhů mi udělala velkou radost, už proto, že jsem velký fanda a podporovatel farmářských trhů. Až na malé výjimky mě můžete najít každou sobotu na trhu v Říčanech u Prahy. Mám ráda čerstvé potraviny a mám moc ráda, když se lidé potkávají, jsem prostě zdravící typ.

Kuchařka je určena opravdu hlavně pro návštěvníky farmářských trhů, jelikož kapitoly v kuchařce jsou členěny podle jednotlivých stánků, které na farmářském trhu můžete navštívit. Když jsem procházela kuchařku, bylo to, jako když jdu po trhu a někdy mi i na fotkách byly povědomé jednotlivé tváře.

Rozdělení kuchařky podle stánku je praktické i při hledání, „co bych asi tak dnes uvařila“, když máte alespoň mlhavou představu, jaké jsou doma suroviny k dispozici, snadno se pak zastavíte tam, na co byste měli chuť a na co máte doma potřebné ingredience.

Další velkou předností této kuchařky jsou recepty, které se navracejí ke klasické české kuchyni, ale té jiné klasice, nemluvím o omáčkách a knedlících. Mluvím o vaření z prostých českých surovin, které byly vždy k dispozici jako je pohanka, luštěniny, kozí sýr, brynza, celer, ředkev, řepa, králík, brambory, prostě jako když jsem byla hodně malá a vařila babička. Jsem velkou zastánkyní k návratu k prostšímu a zdravějšímu stravování a tato kuchařka vám dá opravdu mnoho inspirace co uvařit v tomto stylu. Neříkám, že nemám ráda cizokrajná jídla, jsem velkou obdivovatelkou francouzské a italské kuchyně, ale opravdu se držím zásady převážně vařit prostá, jednoduchá a zdravá jídla z místních surovin. Život je tak pestrý a tak by mi přišla škoda vařit pár receptů stále dokola. Kupte si Kuchařku z farmářských trhů k tomu proutěný košík a už jen přežijte tři měsíce v roce kdy trhy nejsou a pak se pusťte do vaření podle této kuchařky.

Recepty jsou napsány srozumitelně, postup práce je jednoduchý a psán v bodech, což je při vaření praktické a kuchařka i kuchaři to dozajista ocení. Na začátku kapitol a mezi jednotlivými recepty najdete i kratičké povídání autora o jednotlivých trzích, surovinách a nebo zajímavosti o jednotlivých receptech, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o kterých jste zaručeně neměli ani ponětí.

Výhrady bych měla snad pouze ke grafice kuchařky. Je to pouze můj subjektivní problém, špatně se mi čte, když podklad je barevný, preferuji černou na bílé. Rozumím, že podklad jakoby dřeva dodává kuchařce ještě více rustikální vzezření, ale mně to zhoršuje kvalitu čtení a celkově kniha na mne působí ponuře. Rovněž fotky, které jednak ukazují jídlo, které si můžete připravit (mohlo by jich tam být více), ale také fotky z trhů (velmi milé) dělají dojem neučesanosti.

Závěrem, přes výhrady ke grafice kuchařky, jsem nadšená, že nám někdo zprostředkoval procházku farmářským trhem, která může vyústit ve spoustu báječných receptů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s