Rychlý kynutý švestkový koláč s drobenkou

IMG_1328

Na nějakou dobu jsem se odmlčela, ale kdo přes prázdniny ne? Ještě vám dlužím reportáž s dovolené – Francie na kolech. Mám spoustu sportovních i gastronomických zážitků, tak se s vámi ráda o ně podělím. Ale doma nás čekala prázdná kuchyně a vyhladovělý synek, tak nezbývalo, než upéct koláč, syna zasytit a kuchyň vrátit do provozní podoby :-).

Na blogu najdete jako jeden z prvních příspěvků švestkový koláč, který mám opravdu moc ráda, ale tentokrát jsem se rozhodla pro koláč klasický kynutý. Rozhodnutí to bylo správné, jelikož nějakým zázrakem koláč zmizel, než jsem se vrátila z Prahy. Recept je na klasický plech do trouby. Těsto kyne pouze 20 minut, tak je hotový raz dva.

těsto

2 žloutky

80 g másla

500 hladké mouky (použila jsem špaldovou)

1 sušené droždí

300 ml mléka

sůl

80 g cukru

1 kg švestek

drobenka

100 g másla

80 g krupice

160 g hrubé mouky

Žloutek utřete s rozpouštěným máslem, přidejte sůl, cukr, droždí a teplé mléko, postupně přidejte mouku. Těsto bude řídké, ale nevadí, nechte ho 20 minut v teple vykynout. Na plech s pečícím papírem vylijte těsto a mokrýma rukama těsto rozprostřete na celý plech. Na těsto pokládejte vypeckované švestky jednu vedle druhé. Připravte si drobenku tak, že smícháte změklé máslo s cukrem a moukou. Koláč posypte drobenkou, jestli chcete mít koláč De-luxe  přidejte na drobenku zakysanou smetanu. Koláč pečte na 150°C 30 minut. Jestli ho chcete ochutnat, jeden kousek si schovejte, jelikož se zaručeně ztratí zcela. Já ještě na vrh koláče přidala mandle, takže naprosto dokonalé.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s