Masopustní vdolky

IMG_0333

Je to velká škoda, ale nikdy jsem nezažila masopust.  Ať jsem bydlela v Sulicích, nebo v Praze, či teď ve Světicích, nikde nechodil a nechodí masopustní průvod. To mi ale nemůže zabránit, abych doma neuspořádala masopust alespoň v kuchyni. No příště bych si mohla vzít nějakou masku. V sobotu jsem udělala vdolky a v neděli pečené koleno se zázvorem. Tak nejdříve vdolky z kynutého tvarohového těsta.

40 g másla

70 g cukru

3 žloutky

250 g měkkého tvarohu

asi 500 g hrubé mouky

1 sušené droždí

3-4 lžíce mléka

citronová kůra

sůl (lžička)

na ozdobu:

tvrdý tvaroh

švestková povidla

zakysaná smetana

Utřete máslo s cukrem a žloutky. Přidejte tvaroh, mouku, teplé mléko, sušené droždí, citronovou kůru a sůl. Vypracujte poměrně tuhé těsto (proto si mouku a mléko přidávejte podle potřeby). Těsto nechte vykynout. Rozválejte placku cca 1 cm silnou a skleničkou vykrájejte vdolečky, jak velké chcete. Do nádoby dejte rozpálit olej, až se rozpálí, přidejte vdolky, přiklopte pokličkou, až je obrátíte, nechte již nádobu odklopenou. Vdolky potřete povidly, posypte nastrouhaným tvarohem a ozdobte zakysanou smetanou. Pak už je jíte a jíte a jíte :-).

 

 

2 thoughts on “Masopustní vdolky

  1. Tak Štěpánko, ve Světicích masopustní průvod půjde v neděli 15. února. Vychází ve tři hodiny od hájovny, směr OÚ a náves (podrobnější trasu nevím). Vezmi holky a přijďte nás omrknout, účastní se Pramínek, ZŠ i MŠ, uvidíme jak to dopadne a zda z toho bude tradice.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s