Vanilkové rohlíčky jako od babičky

IMG_1466

Vánoční čas je tady a jak je mým adventním zvykem, každý advent peču jedno cukroví, které nepřežije do dalšího týdne. Normálně peču jako první mrkvánky, to je cukroví, které musíte upéct jako první, jelikož vlastně není vůbec dobrý, ale jak jsou všichni natěšeni na cukroví, tak ho sní. Letos mě Jindra přemluvil, že má strašnou chuť na vanilkové rohlíčky a tady jsou :-).

200 g másla

280 g hladké mouky

100 g nahrubo namletých vlašských ořechů

2 žloutky

80 g moučkového cukru

Na vál si udělejte hromádku ze sypkých ingrediencí, do hromádky vytvořte důlek, kam dáte žloutky, přidejte měkké nakrájené máslo. Vše spojte do těsta. Zabalte do potravinářské folie a dejte do lednice na jednu hodinu, ale klidně na den. Pak vymodelujte rohlíčky, dejte na pečící papír a pečte v troubě na 180°C. Rohlíčky hlídejte, až začnou malinko růžovět, okamžitě je vyndejte. Nechte chvíli vychladnout a pak je obalte ve směsi vanilkového cukru, moučkového cukru a mletých ořechů. Domov bude vonět a všichni vás budou zbožňovat .-).

2 thoughts on “Vanilkové rohlíčky jako od babičky

  1. Všem opravdu doporučuji, myslela jsem, že rohlíčky jako rohlíčky, ale tyto jsou vynikající. Velké poděkování z Brna. Jarka

    • Tak to moc děkuji, ještě dělám takový fígl, že ořechy nasekám a nenamelu, takže jsou hrubší a to mě moc baví, když v rohlíčkách jsou větší kusy ořechů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s